reika

Polsko – poradíte ubytování u moře?

Dobrý den. Jezdíte do Polska k moři? Potřebovala bych doporučit ubytování a taky cestu autem. Dá se tam taky zajet vlakem? Poraďte mi, prosím… Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Já jsem byl tady: http://sopot34.pl/
Vlakové spojení krásné.
Kepler: mně ta teplota vyhovovala, naopak v Itálii jsem umíral vedrem.

Další odpovědi
Kepler

Teda, do Polska k moři mě nikdy nenapadlo. To radši počkám, až postoupí globální oteplování. Zatím jezdím do termálů na Slovensko. Ale snad si něco vybereš tady:
https://search­.seznam.cz/?q=po­byt+u+mo%C5%99e+Pol­sko&oq=pobyt+u+mo%C5%­99e+Polsko&aq=-1&sourceid=szn-HP&su=k

Arne1

Booking.com nic vhodného nenašel? Tak ještě můžeš zkusit na pár dní ruský Zelenogorsk v Kaliningradské oblasti, tam je taky hezky a levně.

Kryšpín

Sopoty 5 dní 1950 Kč doprava Polsbus Praha Gdyně 600 Kč zpět 300, nebo polostrov Hel.

Pepa25

V Polsku jsou velké možnosti ubytování v penzionech a v soukromí. V minulosti jsem tam byl na dvou místech: Władysławowo (u Helu) a Darłowo. Cesta autem se postupně zlepšuje, jak Poláci staví dálnice. Konkrétní trasa záleží na výchozím bodu a na cílu: z Moravy směr Trojměstí a Hel sse jezdí po A1 (Čenstochová atd.), z Čech směr západní probřeží (Kozsalin) se dá přes Německo.

Pepa25

Ještě doplňuju typ na cestu vlakem k moři:
https://cesta­vlakem.cz/vla­kem-k-baltu/

reika

Super! Díky moc! 🙂

reika

Kryšpín = Byl jsi na poloostrovu Hel? Ten by mne docela zajímal…

Arne1

Krynica morska a další městečka. Ale Helská kosa se mi moc nelíbí, moc listnatých lesů a komárů. Kuršská se mi zdá lepší.

Kepler

quentos: jo, teplota vzduchu je v Polsku určitě přívětivější než v Itálii a jinde na jihu. Ale co to moře? Není moc studené? Já jsem v termálech chytil ideální počasí, tak okolo 25 st., a voda byla jedna báseň – termální i běžné bazény. Já do vody pod 23 st nevlezu ani zaboha.

quentos

Studené je, ale zvykneš si. Kamoš se z něj vrátil po hodině se slovy: „Super – kam se hrabe Chorvatsko…“