CTTON

Pokud mám vlastní web, co můžu o návštevníkovi zjistit?

Můžu zjistit i čislo jeho ponožek?

PS: mám na mysli návštevu webu, ne registraci.

Nejlepší odpověď
Vojta24

Můžete o něm zjistit cokoliv co vám on sám ochotně prozradí. Viz taktika facebooku.

Nemusí to být ani moc nápané, znáte takové ty kontrolní otázky pro zapomenuté heslo ? Kam si někteří píší číslo svého obvyklého spoje hromadné dopravy, jméno první lásky, nebo třeba i číslo ponožek ? To můžete ke sběru dat využít – otázka je, kdo by na ty vaše stránky vlastně vlezl a proč by se tam vůbec chctěl registrovat.

Další odpovědi
ElonMusk

Jistě, pošlete svůj web na procházku do jeho šatníku.

elkon

Ty, že máš vlastní web. Při tvé úrovni dotazů a češtiny? Cha, Cha, Cha.

ivzez

U Toplistu jsem se dozvěděla, odkud návštěvník přišel, jaký měl OS a název + verzi prohlížeče.
Dalo se vysledovat i v kterých hodinách návštěvníci web nejčastěji navštěvovali.
Pokud přišli z vyhledávačů (hlavně Google a Seznam), dozvěděla jsem se i na jaký dotaz přišli.

Arne1

Čílso ponožek ? Bez problémů – stačí k přístupu na web dát minidotazník, kde e na to číslo ponožek zeptáte.

Hufnágl

Proboha co jste za lidi. Urážet, pomlouvat tazatele vám jde, a přitom porušujete ten slavný kodex.
K otázce: Pokud budeš mít Toplist, můžeš zjistit pár skutečností, ale nic konkrétního na hosta. Zkrácené IP, odkud přišel atd., ale při běžné návštěvě nezjistíš také nic, pokud nevloží nějaký komentář, to bys věděl jeho email.

Tomáš1234

Bez registrace a explicitního zadávání údajů uživatelem zjistíš běžné věci jako lokalitu připojení, používané technologie, síťové informace atp. Pokud je uživatel zároveň přihlášen do některé ze služeb Googlu, lze zjistit třeba pohlaví nebo věk.

Dochy

Hufnágl: „…pokud nevloží nějaký komentář, to bys věděl jeho email.“
Jen pokud ho poskytne, což nemusí.

Hufnágl

… ne nemusí poskytnout, ale také nenapíše komentář, který by byl viditelný.

Dochy

To by musel ale napsat web takový, aby e-mail vyžadoval. Navíc aby jej i kontroloval – a to už uživatel „neúmyslně“ neodklepne. – takže by byla nutná registrace a nutnou registraci můžeš vyžadovat klidně i pro obyčejné čtení článku, nemusíš ji vázat na nějaký komentář.
Dále kdo chce, tak si založí fejkovej e-mail klidně jen na to jedno ověření na daném webu…

Hufnágl

A na co ti bude falešný email? Pokud se s nim zaregistruješ, dostaneš na něj odkaz…mluvím o WordPress-u, kde musíš potvrdit případnou registraci.

Dochy

na to abych nikam nezadával pravý.

  1. CTTON se neptal na wordpress, ale obecně
  2. založit si anonymní email lze během 30s (jakožto člověk, který to normálně nedělá) nebo během 10s (člověk pro kterého je to běžná rutina). Po registraci kamkoliv mohu ten email klidně zapomenout.

Pokud wordpress je alespoň trochu rozumná šablona (což předpokládám, jinak by po ni už dávno ani pes nevzdech), tak záleží na majiteli/autorovi konkrétního webu co přesně bude po návštěvnících požadovat. Nicméně vždy budou existovat docela dobré obrany aby se web nic osobního o návštěvníkovi nedozvěděl. Je to jen otázka kdo má víc času a chuti prosadit své, zda autor webu, nebo návštěvník.

CTTON

Elkon – jen blogspot.com to může mít každý hňup.