Kazatel

Nepřijde vám, že tady uprchlíky „uhnizďujeme“ na trvalo? Jak si jinak vysvětlit jejich přijímání na několikaleté školy?

Jako bychom zapomínali, že jsou tu hosti, ale vypadá to, jako bysme razili politiku, jen ať si tu vybudují, ti co chtějí, nový, nejlépe plnohodnotný domov.

Nejlepší odpověď
Drap

To je v pořádku musí se připravit zázemí, protože jich přijde ještě více v budoucnu.

Další odpovědi
_Bůh_

Jakože je máme ubytovat na tři dny a pak zase hurá do války?
Záleží to jen a pouze na Češích, jestli budou nadále platit Putinovi jeho válku, či nikoliv.
Estonsko, Litva a Lotyšsko se už od ruského plynu odstřihly. Uvidíme, jestli se Čecháčci nechají Pobaltím zahanbit.

df

A co si myslíš? Že pujdou zpátky do te bídy, když tady je o ně postaráno lépe než o vlastní? Za chvíli se budeme muset podřídit jejich kultuře, jejich zvykům, jejich móresům. Kdo se ozve, tak ho klepnou přes prsty. Nevěřím, že to není befel z Berlína. Tady už neexistuje narodni stát a národní zájmy. Okamura tvrdí, že podle různých studií 65–80 % zákonů v ČR pocházi z unie. To je diktatura jak vyšitá.

paul1

To jako že jsou nějací vadní, že nemohou studovat na školách?

JK2021

Nějak nechápu, co by na tom mělo být špatného…

Ametyst

Stále totéž: vlády dělají cokoliv, aby svým obyvatelům ztížily život. Naředění domácího obyvatelstva migranty se děje všude možně na Západě, protože: 1) Bysnys miluje levnou pracovní sílu 2) Vláda si tím vypěstuje nové voliče, kteří jí budou zobat z ruky. Domácí obyvatelstvo totiž těžko přesvědčí těmi lživými kecy. Proto ho nahradí migranty.

Dochy

A co? Máme pro ně postavit lágry? Nevím o tom, že bychom zde měli nějaké tříměsíční školy, tak nezbývá, než využít ty několikaleté. Pokud se rodina přestěhuje za zaměstnáním, také děti mění školy. I když je to třeba jen na pár měsíců.

dubraro

Já se domnívám, že jich tady většina už zůstane. Navíc za ženami přijdou po válce i jejich muži. S bojovými zkušenostmi a nejspíš i se zbraněmi.

Hlada

Neplatí to o všech. Ti, kteří chtějí u nás pracovat, vzdělávat se a začlenit se, jsou podporováni. V tom nevidím nic špatného.

Kazatel

paul1 vadní? Třeba jako že neumí česky, což je pro výuku dost podstatné a třeba, že Čech musí dělat příjmačky z češtiny aby se na školu vůbec dostal? Ale na toto jsem se neptal, narážel jsem na to, že se mi zdá, jako bychom zapomínali, že jsou tu hosti, ale vypadá to, jako bysme razili politiku, jen ať si tu vybudují nový domov.

cappuccino

Mne pripada daleko horsi varianta, kdyz se uprchlikum nedovoli chodit do prace a do skoly.
Nikdo nevi, jak dlouho valka bude trvat. Ta doba, co tu studuji, se jim zapocitava.
Proc by se tedy meli flakat nekde na ubytovne, kdyz se mohou vzdelavat? Navic za par mesicu se cesky nauci, neni to problem.