Kepler

Myslíte, že ulozto.cz postupně zanikne?

https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/uloz­to-cz-dilia-soud-pelisky-ostre-sledovane-vlaky.A190226_093­434_ekonomika_fih
A je to tady (jistě k lítosti nás všech)! Pořád mi hlava nebrala, že z ulozto.cz je možné volně stahovat filmy a jiné soubory, když jde o jasné porušování autorských práv. Ten kdo si něco stáhne jen pro sebe se porušení práv nedopouští, ale ulozto.cz ano. Jak myslíte, že to dopadne?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že v dohledné době nezanikne, a pokud by se tak i stalo, objeví se nějaká náhrada.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne autorská práva neporušuje UložTo,
ale ti, kdo tam autorská díla nahrávají.

Provozovatel serveru v podmínkách stanoví, co se tam (ne)smí nahrávat.
Ti, kdo tam filmy nahrávají, porušují jak autorská práva, tak pravidla UložTo.
( https://uloz.to/pod­minky/vseobec­ne-smluvni-podminky )

Těžko říct, jak to dopadne.
UložTo může, podobně jako Království mluveného slova, skončit,
ale také se může přesunout jinam → na doménu, na kterou naše
ani evropské soudy „nedosáhnou“.

paul1

Byla by to škoda

elkon

Stahovat můžeš, ale jen pro svojí potřebu, nesmíš to šířit dál, nebo vypalovat na kšeft.

Míša1234561

Myslím si že nezanikne.

Kepler

Ivzez: já myslím, že ulozto.cz porušují autorská práva tím, že umožňují volné šíření děl. Nebo ne?

ivzez

UložTo stejně jako ostatní „úložny“ podle mne nemají
možnost kontrolovat úplně všechno, co tam kdo nahraje.

Z toho zřejmě vychází i zákon, který požaduje odstranění až toho
obsahu, u kterého někdo na nelegálnost upozorní. To UložTo dodržuje, takové soubory maže. A netýká se to jenom filmů, knih, hudby, ale i operačních systémů a komerčního software.

Pokud by měl provozovatel všechno kontrolovat už při nahrávání, ztratila by ta služba podle mne smysl. Provozovatel by na to musel najmout více lidí a ukládání pravděpodobně zpoplatnit, …

Většina obsahu je ale podle mne v pořádku. Řada uživatelů přes tyto úložny posílá něco, k čemu má práva, někomu dalšímu.

Dochy

volně šíření děl umožňuje i internet. Zakážeme ho? Pokud server má v podmínkách použití, že nesmí být použit k šíření chráněného obsahu a reaguje na hlášení o porušení pravidel/zákona, pak v zásadě může legálně přežívat…

Kepler

Podle všeho internet na to potřebná práva má.