zvonisek

Mohou za to kamaráda zatknout a odsoudit? Už je plnoletý, ale dělal to i před tim i potom.

Může jít do vězení za to, že si objednával různé zboží přes internet, ale udával falešné jméno, příjmení a jinou adresu, jen email byl jeho. Udělal to hodněkrát a i za několik tisíc korun objednal, nic nezaplatil. Mohou Ho Za To poslat do Vězení, bojim Se o neho.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Za prvé, nenapsala jsi věk kamaráda. Za druhé se domnívám, že ne, ale zásilkové společnosti mu mohou naúčtovat náklady na zaslání.
Nejsem si však jist, zda by jen na základě emailové adresy identifikovali osobu, která zboží objednávala.

Další odpovědi
ivzez

Nevím, jestli zatknout a odsoudit, to by asi záleželo na výši škody, na tom,
jestli by se jeho jednání považovalo za podvod, i na dalších okolnostech.

Zjistit kamaráda není nic obtížného. Ovšem je otázka, jestli do toho
některý e-shop „půjde“. Kdyby šlo o větší škodu nebo o často opakované
objednávky, může se kamarád dočkat „nepříjemností“.

autacek

Vše závisí na výši škody. Ale nejlépe by takovým bastardům bylo, za něco takového, sekat ruce.