Oskarsson

Mohou i zdánlivě nezdravé potraviny včetně slazených nápojů přinášet nějaké zdravotní benefity, nebo je to nesmysl?

Ahoj,

mohou například solené brambůrky, zmrzliny, tyčinky nebo limonády přinášet nějaké minimální pozitivní účinky na zdraví člověka? Může si z toho člověk z výživového hlediska něco vzít, nebo jsou to jednoznačně zbytné potraviny, které nenesou žádný význam, maximálně si tím uvolňujeme dopamin.

Odpovědi
Ametyst

Když bývaly zmrzliny vyráběné z mléka a ze smetany, a když mléko bylo mlékem, a ne homogenizovanou směsí jednotlivých složek, ošetřených šokově UHT, byly zdrojem vápníku a bílkovin.
Zmíněné otraviny jsou pouze jakýmsi zdrojem energie.