tendruhy

Mohou minerálky přivodit zdravotní potíže?

Dobrý den, včera jsem sem přidal otázku Co pomáhá ns bolavé ledviny. V jedné z odpovědí jsem byl varován před minerálními vodami. No vzhledem k tomu, že piju hlavně ty, se chci zeptat, jestli za těmi problémy s ledvini nemohou stát ty minerálky. Kupuju zásadně neperlivé minerálky třeba Matonku, Dobrou vodu, Saguaro, Aquilu, Magnesii. Je lépe pít vodu z kohoutku? Vzhledem k tomu, že bydlím na ubytovně, tak si kupuju svoje vlastní vody, podle mého, nikdy nevím co z toho kohoutku vyteče, ne?

Nejlepší odpověď
elkon

Dobrá voda, Saguaro a Aquila nejsou minerálky. Podle urologů by neměl pít minerálky ten kdo má sklony k poruchám ledvin, protože se z pravidelného pití minerálek tvoří ledvinové kameny a písek v močových cestách. Říkám to ze své zkušenosti. Ledvinová kolika je něco šíleného. Zažil jsem to dvakrát a od té doby si pitný režim hlídám. Piju hlavně Dobrou vodu bez bublinek. Aquila má parametry kojenecké vody. Stačí se podívat na web. Minerálek je mnoho a je to na nich napsané (že jsou to minerálky).

Další odpovědi
anonym

Já piju Magnésku, jemně perlivou i neperlivou. Minerály trochu zatěžují ledviny, ale na druhou stranu, když se to pije s mírou, tak to má spíše pozitivní efekt na organismus. V určité míře tedy naopak je to prospěšné zdraví. Voda je samozřejmě nejlepší, pročisťuje a podporuje funkci.

Ale nelze to asi říct obecně. Každý fungujeme jinak a není od věci to třeba probrat s odborníkem, což já nejsem. A u té ubytovny moc neporadím, to se omlouvám.

Ametyst

Minerálky zatěžují ledviny. Na bolavé ledviny je dobré pít teplé tekutiny. Existují urologické čaje, nejspíš každý teplý čaj bude lepší než pít studené.

tendruhy

A co pramenité vody?