zvonisek

Líbí se vám knížka Tulákova hůl a jiné pohádky?

Na můj vkus jsou moc smutné a nelíbí se mi.

Nejlepší odpověď
annas

Pohádky už nečtu, ale zajímal mě autor.

Zjistila jsem, že pohádky napsala herečka, manželka K. Čapka, Olga Scheinpflugová. Četla jsem od ní Český román.

"Hodnocení pohádek

Téma pohádek se někomu může zdát hrůzostrašné.

Autorské pohádky Olgy Scheinpflugové patří k těm, na které si při čtení buď člověk zvykne a zamiluje si je, nebo je možná odloží.

Každopádně jsou velmi zajímavé, napsané barvitou češtinou a zcela v duchu celoživotního přesvědčení autorky, jsou humanistické a demokratické. Nekončí všechny dobře, ale mnoho pohádek i v ostatních např. severských pohádkách také nekončí právě šťastně, ovšem nechybí jemné poučení."
https://www.ci­tarny.cz/index­.php/nove-knihy/knihy-mladez/beletrie-mladez/schein­pflugova-tulakova-hul

Takže zřejmě patříte ke skupině čtenářů, jimž se pohádky nelíbily. Ale jste už velká „holka“, takže mě to překvapuje. Ale je to vaše věc.