marci1

Kontrolujete si pravidelně hladinu cukru v krvi a znáte její hodnotu (i v případě, že diabetem netrpíte)?

Dnes 14.11.2018 je Světový den boje proti diabetu.
Obr.: https://pixaba­y.com/cs/sv%C­4%9Btov%C3%BD-den-boje-proti-diabetu-3782057/

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Ano, kontroluje pravidelně obvodní lékař, 1 x za půl roku, společně s cholesterolem a tuky. Před cca 15-ti lety a váze 110 kg se mi „vyhoupl“ nad 6 mmol/l (cholesterol rovněž nad normy). Lékař nasadil léky, jak na cukr, tak na cholesterol a bral po dobu skoro 12-ti let a hodnota 5,1–5,5 mmol/l. Po „shození“ 25 kg se mi upravil „cukr“, bez léků, na hodnotě 5,1 mmol/l a cholesterol a tuky rovněž bez léků do normy, a zatím stále OK.;-)

Další odpovědi
Drap

Znám, kontroluji pravidelně.

aliendrone

Ano, pokud bych to upřesnil na „celkem pravidelně“. Jsem prostě v tomto ohledu „trošku lempl“, no. ;) :D :D

Kepler

Měl bych, ale nekontroluju. Jen když navštívím diabetoložku, tak mi ji změří. Místo toho se vyhýbám konzumaci rychlých sacharidů.

Dochy

Kontroloval jsem si „pravidelně“, když měla žena cukrometr kvůli těhotenské cukrovce… (čas od času, abychom prověřili, že na rozdíl ode mě má opravdu tu cukrovku 😉

jirka F

Cukr mě kontolují na denním stacionáři a zatím je to dobré.Diabetem zatím netrpím.

dubraro

Kontroluje lékařka při pravidelných prohlídkách.

Brblal

Já užívám léky na snížení tlaku a warfarin a tak chodím pravidelně na odběry krve. Cukr jsem měl malinko vyšší, ale diabetik nejsem.

Smackdown

Zbytečný.

quentos

Nekontroluju, neznám… měl bych?

marci1

Znát svoji hodnotu cukru v krvi je důležité a nutné. Většinou se o tom, že trpí diabetem, lidé dozví při náhodném odběru krve u lékaře a to již může být diagnostikována silná cukrovka, která poškozuje orgány v těle. Cukrovka se začíná rozvíjet pomalu a nenápadně a dokud člověk nezačne mít silnější typické příznaky, jako jsou časté močení, pocit žízně, únava, zhoršení zraku, ap. nemusí o svém onemocnění vůbec vědět. ☹

marci1

Pro info-tabulka: http://imgway­.cz/v/1jV0.jpg
Zdroj: https://zdravi­.euro.cz/clanek/pos­tgradualni-medicina/diabetes-mellitus-diagnoza-klasifikace-epidemiologie-168305