Spekulant

Kolik procent Čechů má příjmy z kapitálového majetku?

RE: Možná je to moc konkrétní a nelze odpovědět. Mimochodem na příjmy z kapitálového majetku je dokonce kolonka v daňovém přiznání, tak se divím, že to neznáte.

Odpovědi
Midas

Cože to? :D No asi podle jejich výplat a všech ostatních příjmů (pokud nějaké další mají → jakože většina nemá). Ale není, co z čeho vypočít, zvlášť procentuálně.
Z jakého kapitálového majektu vlastně, jako celkového?
_____________­_____________
Jo to jsou příjmy jednotlivce – z peněz, které má někde investované (v kapitálovém majetku).
Klidně se můžuš podívat tady:
https://www.fi­nancnisprava.cz/cs/da­ne/dane/dan-z-prijmu/fyzicke-osoby-poplatnik/kapi­talove-prijmy
Jsou to i tzv. pasivní příjmy. A každý může mít úplně jakékoli příjmy. Nikdo nemá stejné – už vůbec ne ty pasivní.

ElonMusk

Konkrétně to nezjistíte, svěřenské fondy, tichý společník, zprostředkovatelská smlouva… všechno instituty, které se starají o to, abyste odpověď na Vámi položenou otázku nedostala.
Řada opěvovaných celebrit také odvádí majetek a daně do jiných zemí, např. miláček médií tenistka Kvitová si platí sociální zdravotní v Monaku, řada lidí se po útoku nožem do ní začala strefovat, že odvádí daně, příjmy, majetek obecně do zahraničí…

Pepa25

Podle statistiky fianční správy, položka „vybrané údaje z daňových přiznání daně z příjmů fyzických osob“ (viz odkaz) za rok 2018 (poslední dostupné údaje) bylo vyplněn dílčí základ podle §8 u cca 70 tis. daňových přiznání s dílčím daňovým základem 12 mld. Kč.

Zdroj: https://www.fi­nancnisprava.cz/cs/da­ne/analyzy-a-statistiky/udaje-z-danovych-priznani