dust8

Když se v litru koly nachází cca 27 kostek cukru, tak to přesahuje doporučenou denní dávku, jenž je cca 17 kostek cukru?

Zdroj netřeba uvádět jelikož to lze lehce vyhledat google
hledat
coca cola kolik kostek cukru
a pak
doporucena denni davka cukru

Odpovědi
WordPress

Coca-Cola je jednou z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších značek nealkoholických nápojů na světě. Její vliv na zdraví je však předmětem mnoha diskusí a studií. Zde je přehled některých klíčových aspektů týkajících se vlivu Coca-Coly na zdraví:

Vysoký obsah cukru: Coca-Cola obsahuje vysoké množství cukru. Přílišná konzumace cukru může způsobit mnoho zdravotních problémů, včetně obezity, cukrovky typu 2, zubního kazu a srdečních onemocnění.

Prázdné kalorie: Coca-Cola je nápoj s vysokým obsahem kalorií, které však neobsahují žádnou výživnou hodnotu. Pravidelná konzumace nápojů s vysokým obsahem kalorií může vést k přejídání se a potížím s kontrolou hmotnosti.

Osteoporóza: Některé studie naznačují, že nadměrná konzumace nápojů s fosforečnanem, který se nachází v Coca-Cole, může zvýšit riziko osteoporózy a oslabení kostí.

Kofein: Coca-Cola obsahuje kofein, který může mít některé nepříznivé účinky na zdraví, včetně nespavosti, úzkosti, vyššího krevního tlaku a žaludečních potíží. Nadměrná konzumace kofeinu také může vést k závislosti.

Umělé sladidla: Některé varianty Coca-Coly jsou slazené umělými sladidly, jako je aspartam nebo sukralóza. I když tyto sladidla mají nízký obsah kalorií, některé studie je spojují s negativními účinky na metabolismus, chuť k jídlu a dlouhodobou kontrolu hmotnosti.

Je důležité si uvědomit, že míra a četnost konzumace Coca-Coly a dalších sladkých nápojů hraje vliv na zdraví důležitou roli. Omezení konzumace těchto nápojů a nahrazení je vyváženějšími volbami, jako je voda, by mohlo mít příznivý vliv na zdraví. Je vždy dobré sledovat doporučení odborníků na výživu

Pepa25

Pokud je v litru coly 27 kostek cukru a doporučená denní dávka je 17 kostek cukru, tak logicky vypití více než 0,63 l coly denně je prokazatelně zdraví škodlivé. Nic jako „doporučená denní dávka coly“ neexistuje. Takže čím míň, tím líp.

zahradnicity

A proto se tam přidává kyselina fosforečná, aby tvé tělo takové množství cukru nevyvrátilo ven.