jirka F

Když se o někom řekne, že je to divný pavouk, jaký to má význam?

Na internetu jsem našel jen plno pavouků.

Nejlepší odpověď
marci1

Jedná se o idiom a znamená to, že člověk je podivín, bručoun.
https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/divn%C3%BD_pa­vouk
😕

Další odpovědi
elkon

Je to jen metafora, pro nepříjemného člověka.

cookieclicke

I just finished looking for this information for a while now. After nonstop searching for it on Google for the past six hours, I was finally successful in finding it on your website. I am perplexed as to why Google has not implemented a method to prioritize the placement of websites containing this level of useful information near the top of the list. In most cases, the most popular websites contain nothing but junk. run 3

zjentek

Elkone ty seš ale divnej pavouk.