zjentek

Kde seženu podomácku ušitou roušku s vloženým nanofiltrem 15×20 cm, účinnost ochrany P3?

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=%C5%A1ij­te+rou%C5%A1ky+s+k­apsou+.+filtry+bu­dou&rlz=1C1AO­HY_csCZ838CZ838&oq=%C5%A­1ijte+rou%C5%A1ky+s+k­apsou+.+filtry+bu­dou&aqs=chrome­..69i57j69i60­.11652j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Vzhledem k obvyklému výskytu zlých jazyků, škarohlídů a postěváčků hned v úvodu na svou obhajobu upozorňuji, že NEUMÍM ŠÍT a taky ŽIJI SÁM (díky chytráci).

Snad jsem žádné předešlé informace okolo ochrany před covidem v této zemi nepochopil zle. Podle všeho by se „nanorouška“ měla mezi české občany „někde“ rozdávat. Tato konkrétní rouška s filtrem je jedinečným českým systémem, geniálně snoubícím spolupráci občana se státem. Tento patent je jedinečný svým způsobem provedení, kdy výrobu státu přebírá občan i firma, nikdo nic neplatí a NIKDO NA NIČEM netratí, stát snad později přispěje na laciný nanomateriál, ovšem menedžment pojišťaven dále létá na odpočinek na zlatých padácích. Obrana/ochrana je však PRVOŘADÁ/povinná, to se nedá upírat. Proto zdravotní pojištění hradíme, ostatně každý ovčan ČR. Princip je od nepaměti tentýž – my občané a stát si vzájemně POMÁHÁME. Otázky tedy zní:

Mám na takovou pomůcku coby relativně zdravý občan vlastně nárok? Myslím nárok legální, žádná dobrovolná charita. Doposud jsem něco takového a ani podobného prakticky nedostal. Z obecního rozhlasového záchranného wi-fi systému za miliony jsem se o situaci nic nedozvěděl. A jak všichni víme, pár dlouhých týdnů už přeci jen uběhlo. Vlastně šest.
Dalo by se tedy konstatovat, že jsem zatím zůstal státem odkloněn covidovi napospas? Nechci, aby stát měl vůči mě nějaké zbytečné povinnosti, ale jaké jsou při získávání roušky mé povinnosti, abych jejím nošením mohl hodnotně plnit opět své povinnosti?

Mám právo někde přijít a říci: CHCI SVOU ROUŠKU, která CHRÁNÍ!? A kde?

Ještě doplním, že zcela zdarma tu povinnou roušku samozřejmě mít nemusím, když je v tom to nejasno a je ta krize… a přestože jsem z Prajzké, tak tu kačku pade (viz video) za výše zmiňovanou nanoroušku či bavlněnou roušku s nanofiltrem JSEM OCHOTEN vynaložit a poctivě se držet výzvy – roušky s filtrem PRO VŠECHNY!!!>>> https://www.rou­skystulkou.or­g/

Nejlepší odpověď
Edison

Tak právo, nárok na to neexistuje. Taková rouška je v zásadě celkem jednoduchá, jde jen o dvojitou, s kapsou pro vložení nanomateriálové vložky. Nevím, že by to někde někdo šil pro masy lidí. Vidím v tom ale jeden problém: Roušku vypereš, zde problém není. Ale tu vložku dýl, jak den asi používat nelze. S praním takové vložky to taky nevidím jako extra vhodné. Druhý problém vidím v tom, že výrobny nanolátek jedou asi spíš tvrdě pro stát – zdravotnictví, zkrátka služby, kde je toho velká potřeba a spootřeba…

Další odpovědi
Mc Merkurion

… hele, někde na YT byl návod na roušku bez šití …

ahojkos

https://www.id­nes.cz/ostrava/zpra­vy/vysoka-skola-banska-vsb-brano-maska-s-reaktorovym-filtrem.A200416_543­664_ostrava-zpravy_jog

zjentek

Edisone, mít dvě tři takový rouchy s vložkou a tím pádem mít možnost je střídat s dostatečným čas. odstupem, tak bych praní vlastně ani neřešil. Souhlas? Uteklo mi něco? Díky.
(Jako bonus možno nechat roušky na slunci, či hluboce zamrazit, stříknout vnější stranu roušky lihem či parfémem atd… vůbec nemočit a nezničit tak filtr.)

Edison

To počítáš asitak zhruba jako já… 😁 Jen s tím čištěním… ten filtr by se měl čistit samostatně… Ale s tím lihem a zamražením… to se mi celkem líbí… Možná by na to mohly dobře fungovat mikrovlny, ale to si fak netroufám odhadnout. To by byl zajímavej výzkum… mít možnost to někde ověřit… taky by mě to zajímalo.

zjentek

MV- to musíš rouchu zase namočit, toť naprd, jsme řekli. A proč to vlastně dělat?

Čistit filtr samostatně? A od čeho? Vždyť je zašitej v jiný textilii, tak špinavý asi nebude. A čistit ho od covida? Ten přece pojde, než roušky prostřídáš… nee? (;

To musíš fakt všechno ověřit výzkumem, abys jednoduše přežl? (;(;

Edison

To jako jo, namočit… otázkou je v čom… Zkus si dát obyčejnou papírovou roušku mezi dvě látky a chvíli to nosit. Uvidíš sám, myslím, co všechno krz látku projde.

Edison

Jako že to desinfikuješ o tom asi není pochyb, ale co propustnost pro čistej vzduch, jak se to očistí od hrubších částis a podobně. Asi rozumíš.

zjentek

Jo, tak vidíš, umožnil jsem ti odpovědět nadčasově, ještě než jsem se zeptal. To neva… V Ově roušku udýcháš, aniž ji pereš. Ověřeno! Můžeš i rekreačně sportovat a udýcháš. A kde je horší vzduch než v Ově? Kde by to eventuálně nešlo udýchat? A že prodýchaná rouška časem páchne? Eéeéeé… mrkni na frantíky, kolik parfému místo mejdla spotřebují… a žijí a jsou zdrávi! Čili je možný si poradit i s tímto. (;

Edison

Hadr je ale něco kapku jinýho než nanomatroš. Čím jemější, tím to bude zachytávat víc bordelu.

zjentek

https://liberec­.rozhlas.cz/li­berecke-firmy-budou-vyrabet-nanofiltry-do-textilnich-rousek-pro-celou-8170917

zjentek

Nezlobte se, ale kolikrát i občané mají otázky.