Arriani

Kde najít seznamy lidí propuštěných na amnestii?

Zdravím. Potřeboval bych najít pár lidí, kteří byli propuštěni na amnestii Gustava Husáka v letech 1989, 1988, 1985 a 1980. Nevíte kde takové informace hledat nebo komu nebo kam napsat? Kde by se to dalo zjistit? Díky za všechny odpovědi.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

No myslím, že na základě zákona na ochranu osobních údajů ti na základě zákona o svobodném přístupu k informacím sdělí ministerstvo spravedlnosti pouze počty osob, možná roztříděné na pohlaví a na rozmezí věku, možná i roztříděné na trestné činy.
Ale, že by ti sdělili, že pan Novák Jan, z Prahy 5, ulice ta a ta dostal amnestii, to asi těžko.

Další odpovědi
Cenobita

Na základě zákona o svobodném přístupu k informacím se obrať na ministerstvo spravedlnosti, budou povinni ti odpovědět, možná za manipulační poplatek, ale budeš to mít ofiko.

ivzez

Já souhlasím s Raibekem, tuto informaci by Vám neměl nikdo sdělit.
Navíc – vzhledem k uvedeným rokům – pokud tito lidé už dnes mají
čistý trestní rejstřík, mohlo by je sdělení takové informace poškodit…