plebs

Kde hledat správný názor u ČT 1, Nova, Prima, rozhlas u vlády?

Snažím se dohledat jenom správné názory poněvadž za nesprávný názor který použiji v putyce, v zaměstnání neb na netu mohu být i trestně stíhán.
CNN Prima News premiér Petr Fiala. Nikdo žádnou cenzuru nechystá. Máme právo bojovat s nesprávnými názory.

Nejlepší odpověď
da ny

Správný názor se nehledá. Názor si člověk vytváří sám.
Můžete sbírat informace, objektivní informace, fakta. Ty třídit a porovnávat (mohou se měnit).
BOJOVAT NENÍ S ČÍM (v putyce také ne), protože své názory si svobodně na svůj „ovar“, může vyslovit každý, jak je mu libo (pokud vědomě někoho nepoškozuje, nešikanuje, nepomlouvá, nelže …).
Úkolem TV (médií), je zpracovat občana (podle toho, kdo je u moci). Informovat tak, jak uznám.
Člověk může bojovat, za své zájmy a proti vládám, které mu upírají práva, omezují svobodu. Případně kradou ve svůj prospěch. Nejsou kompetentní a ničí vše, co generace i vlády před nimi i těžce vydobyly. 😉
Pro toho kdo má zájem, je vhodné občas sledovat publicistické pořady. Tam jasně vidíte, jak moderátor „utne řečníka“, když zabruslí příliš daleko. Je dobré mít obecný přehled i o historii, především naší a zemí, které nás zajímají (pochopit jejich konflikt a problém).
Na internetu je výběr nezávislých TV, které zvou zajímavé hosty, často se opírají o/sdělují pravdivé informace (ověřují, vyhledávají).
Světové TV kanály, tisk, zdroje a názory tamních odborníků. Překladač je celkem kvalitní (z české hlavy).
V putyce bych se o politice nebavila. Toto téma je křehké, vyvolává hádky. Když trefíte na fanatika (ODS) nebo blba bez informací, jen papouškujícího, je to děs a běs 😉 Pak je snadno člověk za „blba“ i sám.

Další odpovědi
Dochy

Názor nehledej, hledej pravdivé informace. A pokud chceš správné informace od lidí, je vhodné se správně ptát. K tomu je dobře umět česky (nebo jiný jazyk, pokud se hodláš ptát cizince). „CNN Prima News premiér Petr Fiala.“ není česká věta. Chybí zde přísudek, zatímco adeptů na podmět je tam až příliš.

Drap

Neni třeba hledat. To co říká premiér, vláda a naše media je vždy pravda. Vše ostatní je názor špatný, proruský a hodný odsouzení a samozřejmě i potrestání. Vždyť je to rak snadné.

Ametyst

Aby si každý udělal svůj názor, potřebuje informace. Hodně mě zarazilo, a zároveň pobavilo, jak odpověděl prestižní TV moderátor na otázku: „Co vidíte jako největší problém dnešní doby?“ Řekl: „Nedostatek informací.“ ( Rozhovor se konal před 5 dny. ) Hmmm, manipulace, zamlčování a naopak výroba umělých neexistujících problémů způsobila, že mnozí z nás řeknou- Co my vlastně víme?

Filip84

Však už jsem Ti (a nejen Tobě) to tu psal: tak drž hubu, je to Tvé konstitučně zaručené právo. I. Proč bys měl mít, vůbec, názor na takové věci, na jaké narážíš? Změníš to? Máš málo starostí a II. proč mají lidi tak neutuchající potřebu „střílet“ svoje názory do světa, a zvláště ti, jejichž názory jsou 🤪, a čím více 🤪, tím větší slovní pornografista, ja­ko!

Zanyn

Ono je to velice jednoduché a platí to všeobecně, Prostě nuvádět nepravdy a z toho pravdivého uvádět jen to, co se momentálně hodí. A dělaj to vesměs všichni a všechny vlády i státy. To ostatní je třeba umět hledat i t.zv. mezi řádky i když dnes tam toho moc není. To dřív v oné totalitě to mnohdy byly lahůdky (humoriády anekdoty a pod.).....

Ametyst

Dochy: Přeloženo do češtiny- korporátní masmedium CNN Prima News pozvalo premiéra Petra Fialu.