profesor31

Tluče mi sradce, nemohu usnout. Jsem po veškerém vyšetření srdce. Všechno v pořádku, nic mně nenašli. Co s tím?

Jenže po posledním vyšetření asi čtrnáct dní pořád cítím, jak mně tluče srdce a mám strach jít ven. Nevím jak se toho zbavit. Nemohu usnout. Už jsem z toho celý vyčerpaný. EKG naprosto v pohodě. Je mně 71 let.

Odpovědi
Kepler

Může to být jen arytmie, je velice častá. U mně kdysi docházelo k tzv. extrasystolám, kdy si srdce pumplo naprázdno. Může se vyskytovat jen občas, mně na to přišli poté. co mi dali na 24 hodin holter (přístroj zaznamenávající srdeční činnost). Dali mi nějaké prášky a pak se to zase spravilo. V každém případě bych s tím šel zase na kardiologii.

Malvína

Je možné, že jste si to vsugeroval. Tím, jak na to stále myslíte, pocit nemizí. Píšete, že tento stav trvá 14 dní. Je to poměrně dlouho. Určitě neváhejte a znovu jděte k lékaři. Zdraví se může změnit rychle. Dva týdny zpět nic nenašli, teď už to může být jinak. Nechci Vás strašit, jen to nepodceňujte a neotálejte s návštěvou. Přeji pevné zdraví.

autacek

Pane profesore, zkuste ještě sex. Pak budete utahaný jako kotě a usnete doslova jak když Vás do vody hodí.

Jinak pochopitelně můžete zkusit četbu, bylinky, atd., hlavně když nic jiného nebolí.

mosoj

Většinou se jedená o neškodné extrasystoly. V tom případě se podávají betablokátory ke zpomalení tepu. Tep by ale neměl klesnout pod 55 tepů za minutu. Řeší to internista.

Kryšpín

Jaké bylo vyšetření, EKG, nebo ECHO, SKG, CT grafie ?

da ny

Zkuste věřit lékařům a zbavte se stresujících obav (máte cukrovku?).
Bušení srdce bývá i neškodné:
http://www.uz­dravim.cz/buse­ni-srdce.html

Cenobita

To že srdce tluče, je vlastně správně, správný stav. Kdyby netlouklo bylo by to patologické. Člověk nejčastěji vnímá tlukot pokud leží na boku. Zkuste ležet na zádech a chodit do postele až jste unavený a neležet pokud se vám spát nechce. Pokud srdce buší, tak je dobře před spaním vyvětrat, snížit teplotu vzduchu, napít se, projít se a po 10 minutách si zkusit lehnout znovu na záda. Nepodkládat ruce pod trup a pod uši – tep se přenáší i z rukou.

orwell

Autacku, autacku! Sex v 71? To doporučuješ, nebo tím vyhrožuješ? Se srdcem v nepořádku je to hazard hraničící se sebevraždou. Takovej už bylo, co vydechlo naposledy na ženě (zpravidla ne vlastní). Ale jsou i horší způsoby, jak nepřežít.

profesor31

Jo jo nejsem sebevrah.