Boy 13

Je zdravé pití kohoutkové vody?

Nebo mám radši pít pramenitou či minerální vodu? Co je zdravé pro ledviny a močový měchýř? Děkuji.

Nejlepší odpověď
cochee

Kohoutkovice je ve většině lokalit ČR zdravotně nezávadná (v jiných státech tomu tak, pravda, být nemusí). Jiná otázka jsou senzorické vlastnosti, někomu vadí, že je přechlorovaná (pak stačí nechat odstát), jiný cítí nějaké pachutě a čichové vjemy. Ovšem stále se dá normálně natočit do sklenice a vypít; co by za to leckterý cizinec dal. Máš-li přístup k pramenité nebo minerální vodě – ovšem přímo ke zdroji! – pak neváhej, s minerální vodou ale opatrně, soustavná konzumace může vést k ledvinovým kamenům. O balené vodě z obchodu se nemusíme bavit, je tzv. zadarmo drahá a mimo letní sezonu, kdy má vysoký obrat, jistě stává týdny ve skladech i na přímém slunci a mikroorganismy v ní mají ráj. Balená voda je jedním z největších kšeftů v potravinářském průmyslu, i přes nízkou cenu z ní producenti mívají vývar ve stovkách procent nákladů. A o nějaké „pramenitosti“ apod. – „papír snese všechno“, to chemické složení odpovídat může a přesto mnohdy půjde o vodu z vodovodního řadu.

Další odpovědi
Rokio

Pití vody z kohoutku je zdravé. Minerální vodu bys měl vypít maximálně půl litru za den.

zjentek

Já měnil baterie a teď mám pákovou vodu, místo kohoutkové. Ale je pořád stejně zdravá. Jenže před každým douškem je třeba děkovat hospodinovi, jako i před jídlem. Pak voda na tělo funguje zdravě a neublíží.

Postmaster

Ono záleží na tom, kde bydlíš, někde je voda z kohoutku kvalitní a jinde není kvalitní.

elkon

Voda z kohoutku je nezávadná, ale mě nechutná, tak kupuji Dobrou vodu.

Emefej

Celý život piju kohoutkovou a stále žiju.

Lgee

Obsahují fluorid sodný, který do vody přidavají ilumináti. Při nižší dávce (do litru) se neni třeba bát neg. Účinků.

paul1

Kupujeme jen tu vodu s hořčíkem (značku neuvádím). Jinak jen kohoutkovici a chutná nám, máme tady dobrý zdroj.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Elkon, proč mě nepřekvapilo, že prasíš planetu plasty? Nevíš? Odpovím si sám: prostě mně to k tobě sedlo jak ulité.

elkon

zjentek – Asi k vám na východ ještě nedošlo, že existuje něco jako třídění odpadu a plasty se recyklují.

zjentek

Nebuď naivní alespoň v tomto ohledu, ježiši.