Matiselis

Je pro diabetika horší sníst malou porci jídla s vysokým glykemickým indexem, nebo velkou malého glykemického indexu?

Př.: obrovská porce ryby a zeleniny vs. rohlík pomazaný čokoládovým krémem. Co je méně zdravé, pokud jde o vyváženost hladiny krevního cukru?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Špatně položená otázka. Nelze odpovědět. Bude záležet na počáteční hodnotě cukru, na kalorické hodnotě a podobně. Nikde neni dáno, že diabetik by měl jíst miniporce. Obecně jde říct, že pro diabetika bude porce s rybou výhodnější, protože bude alespoň najezený. Pokud to však bude hodně+ velká porce, tak to může být zase porce s rohlíkem výhodnější.

Další odpovědi
elkon

To záleží na tom, v jakém stavu cukrovky se onen člověk nachází. Pokud je těžký diabetik a píchá si inzulin, musí přesně dodržovat to, co má od lékaře předepsáno.

aliendrone

To je přeci ÚPLNĚ FUK. Cílem snahy diabetika NENÍ „jíst tak, nebo jinak“, ale udržet hladinu glykémie v rozumných (optimálních) hodnotách. Pokud se to daří, tak je JEDNO, jakým způsobem se toho dosáhlo, tedy můžeš na OBA způsoby. 🙂