Boy 13

Je pravda, že datový soubor nemůže obsahovat v sobě škodlivý virus?

Čeští jsem, že prý datový soubor jako je video MP4. , Avi, nebo fotografie jpg. , png nemůže obsahovat škodlivý virus. Ale soubory (programy, aplikace) třeba jako je prohlížeč fotografií, mohou obsahovat viry. Takže mohu být v klidu, že i kdyby mi někdo zaviroval PC nebo mobil, tak uložené fotografie a videa na HDD disku, nemohou degradovat na velikosti souboru ani ztráta kvality, zkrátka, že by nemohl někdo mi tu fotku zničit tu kvalitu, že by byla třeba postupem času rozmazaná, nebo ve videu by chybělo kousek něčeho, někdo by ho na dálku ustřih, nebo nedejbuh mi někdo fotografie a videa mazal. Diky

Odpovědi
Dochy

Ptáš se furt dokola na to samé. Tak si ty viry nastuduj. Viry je možné schovat téměř do čehokoli, ale v datových souborech, pokud s nimi aplikace pracují správně (to ale obecně není zrovna doménou MS) nedostanou příležitost převzít kontrolu nad počítačem (zkrátka se vůbec nedostanou ke slovu). Bohužel aplikace bývají chybné a politikou některých firem je o svých aplikacích a formátech sdělovat co nejméně a doufat v to, že když nikdo chybu nenajde (protože jsme mu to neumožnili) tak tam ani žádná chyba není.

mvk

Jde o to, co s tím datovým souborem dělá obslužný program, třeba přehrávač / prohlížeč. Dokument Excelu je vlastně taky datový soubor, ale může obsahovat sledy povelů = makra nebo dokonce příkazů = VBA program.
A ne, když si zaviruješ PC nebo mobil, tak se asi nezhorší kvalita fotek a videí, ale vir je může znepřístupnit / zakódovat nebo rovnou vymazat.

Arne1

Blábolíš…
Pokud si necháš zavirovat počítač nějakým Ransomwarem, tak ti ty obrázky zašifruje tak že z nich nic nepoznáš. Velikost těch obrázků bude v tom případě irelevantní.

Hlada

Doporučuju nečíst brakovou literaturu. Za čtvrt století, co používám domácí PC se mi nikdy nestalo, že by mi někdy něco poškodil nějaký virus. Naopak se mi ale několikrát stalo, že se z důvodu elektrických a mechanických poruch poškodila data na pracovním disku. Doporučuju proto spíš věnovat pozornost zálohám.

anonym

Umím napsat JPG soubor, který po přečtení MS-Paintem může vykonat jakýkoli MS-DOS podprogram přerušení. Klidně zapsat do programu MS-Paint, aby zničil všechny fotografie, které se v něm otevřou. Cokoli má na PC 0 a 1 může být příkazem srovnatelným s virem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.