Milda1807

Je mi 17 a nevlastní otec mě vyhazuje z domu. Co mám dělat?

Ahoj. Mám takový problém. Je mi 17 a otčím mě neustále vyhazuje z domu. Většinou jedu spát ke své přítelkyni, ale má přísnější rodiče takže občas musím spát i venku. Možná se mě budete ptát proč mě vyhazuje, inu proto že například koupím jenom jedno mléko, zapomenu mu koupit oříškovou čokoládu, sežeru mu sušenku a podobný blbosti. Mamka se s tím snaží něco dělat, ale radši jsem stejně pryč. Naposledy mě vyhodil včera, řekl mi že jsem odriznutej a ať si peníze na učebnice seženu kde chci. Přitom ani nic špatnýho nedělám a podle všech jsem „hodný dítě“. Otčím jsem psychicky narušený člověk, který přišel o řidičák kvůli fetování atd. Chtěl bych se teda zeptat jestli mi neporadite s něčím, jak mu zavřít hubu, abych mohl spát doma jako všichni normální děti. Na sociálku s tím úplně nechci, protože by z toho měla problémy i mamka a ta za to nemůže.

Nejlepší odpověď
Drap

Kromě sociálky v tomto případě žádné legální řešení neni.

Další odpovědi
Smack

Dej mu přes hubu!!!

nyjono

No … matka za to nemůže?
Co konkrétně dělá pro zlepšení situace?
Asi moc ne.
Měla by to HLAVNĚ řešit ona. Má stále za tebe odpovědnost.
Za chvíli bude zima, pořád budeš spát venku???
JEDNOZNAČNĚ volat na bílý kruh bezpečí, OSPOD apod

da ny

Můj názor je ten, že matka s tím nedělá nic, málo, což je noc smutné. S takovým partnerem bych nebyla ani minutu!
Nikdy jsi neměl nikam na noc odejít (chyba). Rodiče „přítelkyně“ nejsou přísní, ale rozumní. Něco takového bych já nedovolila. Nespoléhej na to, nevnucuj se, nežebrej, neobtěžuj je……
Nepíšeš, zda bydlíte v bytě otčíma nebo matky. Jsou jen 2 možnosti. On odejde z bytu nebo matka s tebou. Další řešení je sociálka. Možná jediné, když má máma takový liknavý přístup k celé situaci. Nikdy bych neobětovala dítě, nedala přednost nevhodnému partnerovi.
P.S. Nežer nikomu sušenku, zvláště ne sobeckému, mimoni, možná i vypatlanému blbovi :D
Urychleně řeš vše s matkou nebo sociálkou.
Najdi si třeba nějakou „brigádu“ a uč se, dodělej školu, jdi dál ;)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Suy566

Do 18 nemůže.