Marty Koller

Jde o lumpárnu nebo o něco vážného? Může to ohrozit život jiných lidí ? Když kluk na střední škole zmáčkne hasičák?

Přestupek nebo trestný čin? Jeden kluk tenkrát na střední zmáčkl hasičák a šel z toho kouř. Co se by se lidem mohlo stát? Myslím práškový hasičák

Nejlepší odpověď
kozeluznik

Expandující pěna ze sněhového hasicího přístroje má asi –76 °C. Dále je vidět, že vůbec neznáš vlastnosti CO2 – je těžší než vzduch a může v místnosti vytlačit vzduch a udělat tak prostředí nedýchatelným. Cizí blbec pro smích, vlastní pro ostudu :)

Další odpovědi
elkon

Debilní nápad. Podle náplně hasičáku, může dojít třeba k popálení chladivem (jistě jsi někdy slyšel o spálení mrazem), nebo i k poškození zra­ku.

Kelt

Taky jsme zmáčkli hasičák někde na stavbě a utekli jsme. To se dá posuzovat ovšem různě. Záleží na okolnostech. Myslím ve škole. Pokud nedojde k poranění osob, nebo k požáru, tak se nic neděje. A viník je potrestán důtkou a pod. Ale když dojde k vážnému zranění následkem toho, že někdo dostane dávku z náplně, nebo že bude hořet a zjistí se, kdo to vypustil hasičák, tak to už bude řešit Policie.

Justin1

Kouř z hasičáku určitě nešel, bylo to pravděpodobně stříkající hasivo.

Záleží na způsobené škodě. Může vzniknout škoda na majetku, na zdraví, mohou vzniknout zbytečné náklady na uvedení hasicího přístroje znovu do původního stavu. Případný požár by mohl způsobit větší škodu, kdyby bylo nutné ho hasit už částečně vystříkaným hasičákem. Prostředky požární ochrany nejsou pro zábavu a musí se stále udržovat v plně použitelném stavu. Pokud už někdo chce hasicí přístroj použít na nějaký experiment a ne k hašení požáru, musí použít takový hasicí přístroj, který je k tomu vyčleněný, neslouží jako prostředek požární ochrany a nebude nikde chybět, a musí zajistit bezpečnost.

jirka F

Když si ten hasicí přístroj potom zaplatí tak nebude problém.

Julo Tribula

Nevyrábaj problémy. Vôbec nič sa nestane ako sa tam nepripletie nejaký jelimánek. My sme sa ako šarvanci tiež pri hrách ostrekovali co2 hasičákmi a bolo to akurát príjemne chladivé.