Marty Koller

Jaký je rozdíl mezi depresí, zlomeným srdcem a emoční bolestí?

Odpovědi
annas

  1. „Deprese e nezdravý psychický stav. Někdo ji definuje jako nemoc, jiný nikoliv, autor ano. Má skličující charakter na člověka, který poté upadá do pocitu osamělosti, viny, bezcennosti, únavy. Navenek může člověk vypadat jako lenoch a nebo jako chladný člověk, většinou se zpomaluje myšlení a omezeně reaguje na radostné podněty. atd. “
  2. Emoce

„Emoce jsou psychologické procesy, výsledkem je fyzický a fyziologický projev. Ať je to již smích, pláč, a nebo pocit štěstí. Emoce jsou zvláštní i tím, že každý může na daný podnět reagovat jinak, subjektivně. Jsou spontánní, aktuální a vždy vázané na jednu událost nebo vzruch. Negativní emoce působí bolest. – fyzický i duševní proje“.

Více zde: https://deprese-ala.webnode.cz/new­s/emoce-pocity-deprese-a-jak-to-souvisi-/

3. Zlomené srdce je přenesený význam. – duševně rozvrátit, Srdce je sídlo citu, (nenávisti, radosti, bolesti, lásky. Může jít o stzv. syndrom, někdy může připomínat infarkt,

.„Po silném emočním či fyzickém šoku dojde k poruše srdečního svalu, na základě něhož člověk prožívá velmi obdobný stav, jako u infarktu myokardu. Obvykle ho zasáhne silná bolest na hrudi, dušnost, ale i studený pot. Člověk může upadnout i do bezvědomí. Proto je vždy nutné zavolat lékaře. Pokud je zahájena včasná léčba, pak na rozdíl od infarktu myokardu obvykle nedochází k žádným trvalým následkům.“

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/clanek/syn­drom-zlomeneho-srdce-neni-radno-podcenovat-96725

projděte si archiv

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zlomen%C3%A9%20­srdce%20

Postmaster

Rozdíly jsou subjektivní

dubraro

Deprese je klinická diagnóza, která se dá do jisté míry léčit.
Zlomené srdce a emoční bolest jsou subjektivní pocity.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.