Jaký je rozdíl mezi pitvou a autopsií?

Nejlepší odpověď
annas

Z významu slov poznáte, že slovo autopsie má širší význam, jinak jde o synonymum pro pitvu.

Pitva = medicínský – otevření mrtvoly člověka nebo zvířete a jejích zkoumání z různých důvodů.

Autopsie = 1. kniž. a odb. vlastní poznání, vlastní zkušenost: znát něco z autopsie
2. med. ohledání mrtvoly pitvou za účelem studijním, diagnostickým n. soudním.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=autopsie

Původ slova autopsie je v řečtině = vidět na vlastní oči. Opis = zrak; auto – z řečtiny = sám.

Režisér Juraj Herz napsal knihu Autopsie (pitva režiséra), v níž se zamýšlí nad svou tvorbou, nad dobrou minulou, v níž vznikaly filmy. využil významu slova – jak to vidí sám, svýma očima.

Další odpovědi
mvk

Žádný.