ivosek2

Jaký/který druhý jazyk se nejvíc učí v USA a v ostatních anglicky mluvících zemích'?

Nejlepší odpověď
annas

USA – španělština, francouzština, americká znaková řeč, němčina, i italština atd.
http://www.in­foplease.com/i­pa/A0905275.html

Jinak se uvádí obecně bez vysvětlení, které najdete níž.

"Podle Wikipedie jsou nejčastějšími cizími jazyky, které se vyučují na školách v USA španělština, francouzština a němčina.

Co se týče UK (VB), tak tento zdroj uvádí jako nejvíce vyučovaný cizí jazyk francouzštinu, na druhém místě je němčina a třetí místo zaujímá španělština"

http://www.hel­pforenglish.cz/fo­rum/thread/16409-jaky-cizi-jazyk-se-uci-deti-v-uk

"Mezinárodní užívání angličtiny možná také snižuje potřebu Američanů učit se jiné jazyky. V místech, která Američané cestující do zahraničí navštíví, obvykle někdo anglicky mluví.

Na vysokoškolské úrovni jsou cizí jazyky vyžadovány u některých akademických titulů a v nabídce je rozsáhlá výuka pro osvojení vysokého stupně jazykových dovedností. Celkově se však kvůli omezené a nesouvislé výuce cizích jazyků většina studentů plynně hovořit cizím jazykem nenaučí."
http://www.ame­rickecentrum.cz/proc-mnoho-americanu-hovori-pouze-anglicky

--
Jak je to s cizími jazyky v Británii, se dočtete v odkazu.
http://www.ja­zyky.com/cizi-jazyky-v-britanii/

"Jazykovou situaci si britská vláda již několik let uvědomuje, a proto vyhlásila plán přestavby, jehož součástí by měla být i výuka cizích jazyků u dětí od sedmi do čtrnácti let.

"A jaký je nejpoužívanější cizí jazyk ve Velké Británii? Navzdory věčné řevnivosti mezi oběma národy je to – francouzština. Mírně ale stoupá zájem o výuku španělštiny a některých dalších jazyků.

Problémem je však i samotná výuka cizích jazyků. Na základních školách se cizí jazyk učí často jen jednu hodinu týdně a je velmi těžké zvolit vhodnou učebnici, která procvičuje gramatiku i konverzaci.

Ve Walesu a Irsku se učí velština (viz náš text) a irština, což jsou staré keltské jazyky, které se zachovaly z doby 2500 př.n.l., kdy do Británie přišli Keltové.

Jinak Britové myslí, že cizí jazyky nepotřebují."

Další odpovědi
anonym

Zatím to není akutní, ale už by se měli pomalu učit ruský jazyk.

Cenobita

např.:
USA: hlavně španělsky (sousedí s Mexikem), francouzsky
Canada: francouzsky