Super guy

Jak to, že má Rusko více nukleárních zbraní než USA, když USA jsou vyspělejší a bohatší stát než Rusko?

Nejlepší odpověď
Kepler

A kde jsi na to přišel? Když tvrdíš takovou věc, slušelo by se to podložit seriózním odkazem. Ve skutečnosti je počet aktivních hlavic stejný, tak jak bylo stanoveno mezinárodními dohodami. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jadern%C3%A1_vel­moc Rozdíl ve vyspělosti obou států v tomto případě nehraje žádnou roli.

Další odpovědi
dr.luha

Jejich zbrojní průmysl je státní. V USA se vyrábí v soukromých firmách, který chtějí vydělat, a z toho důvodu je všechno v průměru 10-krát dražší.

EKSOT123

Taky nevím, jestli jich má Rusko víc, ale vyspělejší určitě. Někde jsem slyšel, že kdyby USA chtěla Rusko ve vývoji dohnat, trvalo by to snad 10 let.
Ale proč to tak je? Kdo by chtěl dnes dobýt USA? Ale Rusko je ve zcela odlišné situaci. Vždy bylo lákavým soustem. V nedávné historii se různé tzv. kulturní a vyspělé státy pokoušely několikrát Rusko dobýt. A jak píšeš, Rusko není ekonomicky tak silné, ani nemá tolik obyvatel, aby se mohlo ubránit normálními zbraněmi. Takže když má vyspělé nukleární zbraně, tak si dají pokoj. Pokoj ne, ale aspoň že to není válečnou cestou.

Drap

Vyspělejší v čem? Nebyl by nějaký odkaz, odkud ty informace jsou?

zjentek

Kdo se chová jako bulík, působí dojmem jaksi méně vyspělého a taky chudého… duševně. Ale nemusí tomu tak být. Vše je otázkou zmiňovanýho dojmu a především falešného pocitu sebejistoty.

anonym

Protože nemá silnou opozici vůči NATO. Pokus byl, ale žalostná Varšavská smlouva se zmohla na útok na vlastní členský stát. Beztak Rusko je země neomezených možností, ale těch, o které nestojíš.