Tonda Káňa

Jakou zásadní věc jste si uvědomili v životě příliš pozdě?

Já jsem třicátník, takže ještě nejsem doufám nad hrobem, aby mohl říci, že jsem moudrý a že jsem toho hodně zažil, ale stejně už nějaké zkušenosti mám…

Pokud jde o mě, tak moc pozdě jsem si uvědomil, že rodiče to s námi často myslí dobře a že je dobré dát na jejich radu, na radu starších. Jak možná víte, tak jsem měl v mládí problémy s alkoholem a drogami. Rodiče mě před tím varovali a snažili se mi pomoci, ale já jsem myslel, že mi chtějí ublížit a vzít si vše pro sebe. No tak jsem několikrát utekl z domova. Nakonec jsem se málem předávkoval. Ano, opravdu pozdě by bylo, kdybych zemřel, ale úplně mě to pak vykolejilo… Rodiče to mysleli dobře, chtěli mi pomoci. Ovšem já to kvůli „zatemněné“ hlavě neviděl…

Kdybych si to byl býval dříve uvědomil, mohl jsem na tom být lépe. Myslím, že i kdybych byl znovu závislý, tak už bych na radu rodičů dal. Je to sice již dávno promlčeno a doma o tom nemluvíme, ale stejně je to moje třináctá komnata…

Dalo mi to lekci, že starší mají obvykle pravdu a rodiče jsou tu pro nás, nejsou to naši nepřátelé. To samé vtloukám do hlavy i svým dětem, když mám tu možnost je vidět. Jistě bych mohl psát i o jiných věcech, které jsem si uvědomil příliš pozdě, ale tahle je pro mě asi ta nejzásadnější.

A jakou zásadní věc jste si uvědomili v životě vy, když už bylo pozdě?

Nejlepší odpověď
Drap

Už u několika lidí jsem si uvědomil, že jsem jim nestačil říct, že je mám rád, nebo něco podobného, a oni již zemřeli.

Další odpovědi
Savier

Křehkost zdraví… Teď už je bohůžel pozdě.

Denda Nová

Že jsem zbytečně něčemu nebo někomu dávala x šancí. Přitom jsem vnitřně věděla, že je to špatně. Už to nedělám a jsem šťastnější.

jirka F

Neber si první holku na kterou narazíš.Teď když mně dala košem bolí to, ale zabíjet se kvůli tomu nebudu. Pro jedno kvítí slunce nesvítí.Je třeba jít dál za další holkou.

Rokio

Že byl Bitcoin tehdy velmi levný a mohl jsem na něm zbohatnout.

Ametyst

Že vůbec nic nevíme o tom, jak se starat o své zdraví, a jak se schválně odděluje zdraví a kvalita jídla, jako by to byly nesouvisející mimoběžky.

da ny

Příliš pozdě by bylo, uvědomit si to, v okamžiku smrti..... 😉

To, že se člověk zřídka poučí z chyb těch druhých, že nedá na rady
starších/zkuše­ných/rodičů, je bohužel „přirozené“.,
Až když si člověk natluče, tak se často poučí. Hodí výhybku jinam,
správným směrem (dokud má čas).
Další pohlavky a zdvižený prst, přichází v podobě nemoci/cí.
Já jsem pochopila, že nejdůležitější věcí je odpustit!
Požádat o odpuštění.
Zbavit se pocitů křivd/křivdy a vin/viny.
Zlepší se vše. Zdraví i vztahy.

Žádné „nářky“, žádná nenávist, žádná závist, strachování, do života nepatří.
Závislost na něčem/někom je zhoubná.
Vše komplikuj, kazí. Ničí.

quentos

Že lze být spokojený i jako single. Nemusel jsem se 40 let trápit, že/proč jsem sám…

aliendrone

Buď v klidu, jejich seznam ti s postupujícím věkem bude utěšitelně narůstat. Vlastní zkušenost. 😉 😁 😁

zjentek

Že okolí posuzuji podle sebe, čili soudím ho dle vlastních šlechetných vlastností. Přitom okolo (a život mě o tom dost dramaticky tvrdě JEDNOZNAČNĚ přesvědčil a vyjevil mi) jsou povětšinou a zpravidla jen dementi, které jsem takto vlastně dlouhá léta pozvedával na úroveň šlechetných, přiváděl takto do stavu šlechetnosti. Což v časovém horizontu BYLA DLOUHODOBÁ HRUBÁ (!!!) CHYBA!!!

Okolo jsou pacieti s hlavou, Tóňo, dementi a my s tím NIC (!!!) neuděláme. Ducha prostí dementi jsou okolo, kamaráde, DEMENTUSOVÉ! 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ Děkuju 🙏

Filip84

Žádnou, protože „příliš pozdě“ neexistuje: vše je, jak být má.

Zase nesmyslný, osobní, výlev – tohle není zpovědnice! 🙄

aliendrone

Filip84>>> To bych s takovou jistotou NETVRDIL. Takové příliš pozdní VYTAŽENÍ (nejen ráže 10mm AUTO 😉 ) může mít i následky do konce života. 😁 😁 😁

zjentek

Aliene, Filip je zdejší DEMENTUS, proto napsal, co napsal. Už rozumíš? 🙋‍♂️