Jaké zdravotní obtíže hrozí lidem, kteří nekonzumují žádné omega 3 kyseliny a jinak mají třeba celkem zdravý jídelníček?

Nejlepší odpověď
quentos

Nelze generalizovat, záleží to na imunitě daného jedince, genetických dispozicích, životním prostředí a dalších faktorech.
Znám člověka, který má před důchodem a je hasičem. Nemusím zdůrazňovat, jaká fyzická kondice je pro toto povolání potřeba; no a představte si, že celý život odmítá zeleninu a ovoce a k obědu jí zásadně maso.

Další odpovědi
Kepler

Tyto kyseliny jsou součástí nenasycených tuků, v praxi rostlinných olejů. Mají stejnou nutriční hodnotu jako živočišné tuky, ale jsou zdravější z hlediska udržování nižší hladiny „špatného“ cholesterolu v krvi a vytváření tukových plátů v cévách. Což přímo souvisí s výší krevního tlaku a vůbec s nemocemi oběhové soustavy. Uvolnění takového tukového plátu může způsobit i mozkovou mrtvici.