Domaldo

Jak upravit titulky, aby se správně zobrazovala písmena s háčky? (viz foto)

Jak upravit titulky, aby se správně zobrazovaly písmena s háčky? (viz foto)

Když si přes Netu načtu titulky z PC, tak se mi nějaké písmena zobrazují jako podivné znaky.

Nejlepší odpověď
Dochy

Předpokládám, že máš soubor s titulky extra. Buď najdeš pro Tebe vhodnou verzi, nebo přepneš kódování ve svém přehrávači (v některých přehrávačích to jde) nebo si ty titulky upravíš – např. pokud vidíš chybný znak tak v textovém editoru jej najdeš a necháš v celém dokumentu nahradit tím správným, který se ti v daném přehrávači zobrazuje správně. Přinejhorším tak, že z „ř“ uděláš „r“. Ae jsou i programy které tu konverzi mezi různými kódy zvládají, nebo tu „češtinu“ odstraní.

Další odpovědi
Postmaster

S tím nejde nic udělat chyba je v Matrixu

elkon

Je potřeba použít ty správné titulky pro danou kopii filmu. Některé programy dokážou také titulky opravovat před vložením (formát písma, velikost, nebo barvu).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.