dust8

Jak sušit rohlíky, které se namáčí do vody slepicím, aby nechytaly v rozměrné krabici plíseň?

Sušíme to v několika vrstvách na sobě, protože rozložené by to zabíralo příliš místa, jenže spodní patra občas chytají plíseň. Co se s tím dá dělat? Možná za to může nedostatek vzduchu ve spodních vrstvách?

Nejlepší odpověď
Kepler

No ano, měl by tam být dobře větraný prostor. Zkus jednotlivé vrstvy rohlíků prokládat dřevěnými špejlemi, nebo něčím takovým + nadělat ve spodní části krabice díry.

Další odpovědi
paul1

Jasně – to je skoro všude – kde není průvan, tam se daří plísním. To platí např. i o rozích v místnosti, sklepu a pod.

Drap

Sušit v jedné vrstvě . Musí být nakonec všechny tvrdé, zbavené veškeré vlhkosti. Můžeš dosoušet na sluníčku, v troubě, popřípadě na topení. Dobře se suší na nějaké mřížce, nebo sítu, tak aby mohl vzduch procházet ze spodu nahoru.

aliendrone

Nesušit v krabici, ale v přepravce s děrovaným dnem (navíc je pevnější, než papír a dobře štosovatelná). Nezapomeň dát dospod nějakou jemnou síťku (třeba proti hmyzu apod.), abys nedrobil rohlíky při přenášení všude možně. ;) :)

https://cdn.eshop-zemedelske-potreby.cz/ima­ges/0/79c3fb088998d44f/2­/plastova-prepravka-ozs-na-ovoce-a-zeleninu-stredni-nosnost-15-kg.jpg

Další možností je usušit rohlíky v troubě (na cca 50–70°C, ideálně v době běhu nízkého el. tarifu, pokud máš a za běhu ventilátoru trouby a s MÍRNĚ pootevřenými dvířky), za 2h budou na šutr. Pak v krabici čas od času protřásat (četnost dle místních podmínek vlhkosti).

Přemysl

Sušit je třeba na stole, ze spodní strany podložené bez krabice. Ukládat je až po usušení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Příspěvek smazán administrátorem.