Super guy

Jak se vlastně vyrábí naváděné rakety do raketometů?

Odpovědi
dubraro

Emefej:
Naváděné rakety do raketometu samozřejmě existují, a to buď samonaváděné (zpravidla infračerveným čidlem) nebo naváděné střelcem, buď po drátě nebo radiem.
Vyrábějí se jako jiné zbraně ve specializované továrně, přičemž díly mohou vyrábět i jiní výrobci. Taková raketa zpravidla obsahuje tři hlavní části: Motor, který raketu pohání, výbušnou nálož k ničení cíle a elektromechanické zařízení k navádění a řízení rakety. Například jedna nejmenovaná samonaváděná, ručně odpalovaná protiletadlová raketa obsahovala infračervené čidlo od jednoho výrobce, zařízení ke sledování cíle od výrobce optiky a mechaniky, elektroniku řízení od výrobce elektroniky, explosivní nálož a tuhé raketové palivo od výrobce výbušnin a celé se to kompletovalo ve zbrojovce.

Emefej

O naváděné raketě do raketometu jsem v životě neslyšel. Kde jsi na to přišel?

Emefej

dubraro > záleží na definici raketometu. Pokud si pod tím pojmem představíme něco malého, např. Stinger, tak ano. Ovšem pro mě je raketomet něco ve stylu RM70 a tam se naváděné rakety rozhodně nepoužívají.

Emefej

Beru zpět. Hledal jsem a našel. Dnes už existují naváděné rakety do raketometů.