Quizo

Jak se soudí zločinci před mezinárodním tribunálem?

Musí ho stát OSN vydat?

Nejlepší odpověď
annas

Existuje určitý postup. Nevím, co myslíte zájmenem JAK.

"Výběr situací a řízení před Mezinárodním trestním soudem

I Úvod.
II. Výběr situací.
III. Výběr případů.
A. Zachování nestrannosti při vyšetřování skupin.
B. Výběr jednotlivých pachatelů.

  1. Obecně
  2. Důležitost pronásledování vyšších úředníků.
  3. Zajištění flexibility při identifikaci podezřelých pachatelů.

..

Prokurátor ve svém příspěvku nastiňuje čtyři hlavní zásady úřadu při výběru situací a případů: nezávislost, nestrannost, objektivita a nediskriminace.

Je důležité použít objektivní kritéria k posouzení, zda si určité případy zaslouží vyšetřování nebo stíhání, aby bylo zajištěno, že stíhání před Mezinárodním trestním soudem nebude vypadat selektivně atd.

Podrobný postup najdete v odkazu

https://www.hrw­.org/news/2006/10/26­/selection-situations-and-cases-trial-international-criminal-court

K podotázce

"Genocida a další činy uvedené v článku III se za účely vydání nepovažují za politické zločiny. V takových případech se smluvní strany zavazují vydat vydání v souladu s platnými zákony a smlouvami

Země mají povinnost postavit osoby podezřelé z genocidy a jiných mezinárodních zločinů před svůj vlastní soud, , vydat je státu, který je ochoten je stíhat, nebo je předat mezinárodnímu trestnímu tribunálu s jurisdikcí nad těmito zločiny." atd.

http://www.pre­ventgenocide.or­g/punish/extra­dition/
--