radomitzwak

Jak řešit situaci kdy se naší dceři zdají sny o vojácích v ulicích, kteří budou nakládat černé pytle na zelená auta?

Začala s tím někdy v půlce května tohoto roku. Nevíme jak na to přišla, ale své sny popisuje velmi detailně. Celkem nás to děsí… Zkoušel sem ji nachytat a ptal jsem se ji, jak ta auta vypadají a ona, že jsou zelené. Já na to, opravdu jsou zelené? A ona jo, jo a z okýnek mají bílý kapesníček s červeným křížkem… Totálně mě to šokovalo. Vím, že loni byla v TV zprávách reportáž z Itálie o tom, jak vojenské auta italské armády převážela mrtvoly z nemocnic, ale tohle si přece nemůže pamatovat – navíc si myslím, že ty mrtvoly tenkrát byly v rakvích a ne v černých pytlích – a kdyby přece jen ano, tak proč o tom začala mluvit až nyní? Díky za radu.

Odpovědi
Ametyst

Dětičky jsou velmi citlivé a mají výbornou paměť . Proto se také snadno učí, na rozdíl od dospělých. Nasávají informace jako houba vodu. Tenhle televizní obrázek se do citlivého děcka otiskne možná doživotně. Pamatuji se jako maličká, že jsem měla nervy z toho, když v televizních zprávách řekli, že Západní Německo je prošpikované raketami, co míří na nás. Vím o tom dodnes.

xiperio

Nevím sice kolik je jí let, ale s největší pravděpodobností má tyto zážitky z televize. Ze zpráv nebo z nějakého filmu. Ony sny se někdy tzv, vynoří až po čase. To normálně odezní.

autacek

Přístě ji řekni, ať se jde podívat na slosování sportky.

Zcela upřímně, kdo ví kde co viděla a jestli se jí o tom opravdu zdálo. Pokud je tomu ale tak, možná bys měl změnit přístup a zajistit jí trochu víc emotivnějších zážitků, aby se jí mělo o čem zdát.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

radomitzwak

@xiperio Díky za uklidňující odpověď, ale je toho víc co říká a co nemohla nikde vidět ani slyšet. Třeba to, že to auto přijede, bude dlouho troubit a pak nějaký pán z auta vyleze a začne strašně křičet. Na mou otázku co křičí ti suše odpoví, že dát za dveře ty co spí a položit na ně kartičku, aby věděl kdo to je. Tohle si přece 5-leté dítě ani snad nemůže vymyslet…