zjentek

Jak dostanu z prstů montážní pěnu?

Vážně netuším jak na tu PU pěnu. Ceresit.

Nejlepší odpověď
Marsyas

Na PU pěnu aceton, ředidlo C6000, nebo nejlépe toluen.

Další odpovědi
john 007

Okousat

mosoj

Vytvrzenou jedině mechanicky. Po aplikaci organického rozpouštědla pěna sice trochu změkne, nicméně je ji stejně nutné mechanicky sedřít.
Rozpouštědlo nejlépe takové, které se ihned neodpaří. Aceton či nitroředidlo absolutně nevhodné (rychle se odpařují).
Proto je lepší ten toluen. Nejlepší jsou sajrajty typu „čistič štětců“ apod.
Za rozumnou cenu jsou k dostání občas u Lidla.

Zvědavý

Zkus solvinu.

Kepler

Zkus ji demontovat, mrchu! Ale zkus ten aceton, jak radila marci v předchozí odpovědi (odkaz). Podle mých zkušeností neodstraní jenom židovskou víru.

anonym

čistič PU pěny,kterým se čistí aplikační pistole, ale jde to i acetonem a jinými ředidly

mojitek

ta chemie není účinná úplně.Nejlepší je to nechat úplně oschnout/vytvrdnout a potom vzít pemzu a oddrhnout to tím.Solvinou ani ničím podobným to nejde.