Midoc

Čtete e-knihy?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne,ale poslouchám audioknihy. Z mp3 přehrávače je mohu poslouchat při jakékoliv jiné činnosti.

Další odpovědi
annas

Jen výjimečně. Jinak raději držím v ruce knihu papírovou, vychutnávám její vůni, úpravu atd., nebo si poslechnu příjemný hlas některého herce při poslechu audioknihy.

JežíšKristus

Nikoliv, raději mám papír. Je to asi o zvyku, ale zároveň bych měl i starost o oči. Nečetl bych knihu na iPadu nebo iPhonu. Amazon Kindle je prý na oči okay, ale ten design zařízení je hrozný. Rád jedu prstem po papíře, občas dělám vpisky nebo podtrhávám, záleží o jakou knihu jde.

Čtení knihy je z 50 % o zážitku z četby, z 50 % o fetování vůně knihy.

Irenejis

Čtu a celkem v hojném počtu. Je fakt, že papírová kniha je to nejlepší, ale třeba na výlet nebo dovolenou je to užitečné, když si můžete přibalit jenom čtečku a v ní mít celou knihovnu. Taky oceňuji to, že si mohu dle potřeby nastavit velikost písma.

Jiří Bohumil

Ano a více méně výhradně. Ve smartphonu mám „knihovnu“ o více jek cca 3000 svazků a čtu kdykoli a kdekoli mám čas. Výhodné rovněž večer v posteli, kdy již manželka spí a já čtu po tmě, na černém displeji bílé písmo s vhodně nastaveným svitem a neruším ji.
Knihu „cítit“ nemusím, pro mne je podstatná praktičnost, kdy mohu mít celou knihovnu a rozečtenou knihu, kdykoliv u sebe v kapse a pak hlavně jejich „obsah“. 🙂
K tomu přidám svou zkušenost. Používal jsem již více aplikací na čtení elektronických knih. V současnosti, aspoň podle mne, je nejlepší apka na čtení v Androidu ReadEra, stažitelná na GooglPlay a je free. Mnoho možností „obsluhy“ knihovny, čtení knih v různých formátech a různých nastavení.

dubraro

Čtu už téměř jenom e-knihy.

Rokio

Nečtu, raději mám klasické knihy. Čtu ale zprávy na internetu a občas i Facebook.

cochee

Ne, protože nemám čtečku a unavovat si oči na aktivně svítících displejích mobilu nebo tabletu nemíním.

Emefej

Nečtu, nevoní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Jiří Bohumil

Keplere- audioknihy jsou rovněž perfektní. Já jich mám rovněž hodně. Neposlouchám je sice při jiných činnostech, ale pomocí BT mikrosluchátka do ucha je poslouchám v případě čekání třeba u doktora, nebo ve vlaku a podobně, kdy se mi nechce číst e-knížku a neruším okolí. Vzhledem ke svému věku si pak ostatní třeba myslí, že jsem „nahluchlej“ a nevypadám nijak „podezřele“.
A ještě mám i dokonce hodinky s SD kartou, z nichž si mohu rovněž audioknihy poslouchat a to buďto přímo, nebo rovněž přes to BT mikrosluchátko.
Před spaním je ale neposlouchám. Má to tu nevýhodu, že při ní usnu a druhý den pak nevím kde jsem „doposlouchal“.:-)))