Ana hr

Co znamená zkrátka SČZO?

Je to z povídky „Osvětová přednáška v Suché Vrbici“ Františka Vinanta. Děj povídky je v šedesátych létech. Větá:
„Místní skup. ČsČK spolu s SČSP, SPO, SSM, výborem Svazu žen, SČZO, SCHDHZ a SPŠ vás zvou na zdravotnickou přednášku na téma: Nové objevy v medicíně…“

Nejlepší odpověď
annas

Možná jste měla uvést kontext.

1, V ČR jsou podobné zkratky.

SČZ – Svaz českých zahrádkářů – nebo svaz českých zlatokopek
SČOP Svaz českých ochránců přírody

2. Na Slovensku je zkratka SZČO – (samostatne zárobkovo činná osoba)- U nás jako OSVČ

Prečítajte si celý článok na: https://www.pod­nikajte.sk/ziv­nost/kto-je-szco-a-co-je-szc-samostatna-zarobkova-cinnost © Podnikajte.sk

Někde se uvádí i zkratka SČZO, takže možná -. samostatne činná zarábajúca osoba -
https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/-/SK/LP/2019/7­5/hromadne-pripomienky/COO-2145-1000-3-3199207

--
Po doplnění. – vidíte, jak je důležitý kontext.

Jenže jde o povídka a film. Uvedený výčet organizací, ale tato zkratka je neznámá. Nenašla jsem ji nikde v seznamu organizací z 50. let.

"Našla jsem jen toto: SČOZ – Ve zdejším svazu jest zaregistrováno celkem 54 členů. Činnost svazu se zaměřuje na organizování odbor. přednášek, na kterých přednáší lektoři socialistické akademie ve Znojmě. Mimo jiné zabezpečuje členům potřebná umělá hnojiva, sadbu brambor, sazenice ovoc. stromů a okras. stromů!

https://adoc.pub/pam­tni-kniha-obce-mikulovice.html

Další odpovědi
Mirek Darvas

Tuhle zkratku nikdo nepoužívá minimálně SČOO a to znamená Společenstvo českých optiků a optometristů

Kepler

Já bych řekl, že je to Český svaz zahradkářů a ovocnářů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.