zvonisek

Co je to žalud blud?

Co to znamená, když se řekne, že má někdo žaluda bluda, nebo žaluda obluda?

Nejlepší odpověď
annas

U jazykových či podobných dotazů je třeba, abyste uvedla kontext. Z něj se dá často vyvodit, co máte na mysli.

Navíc vždy chybí vaše reakce, zda jste se dověděla, co jste potřebovala.

1. žalud – blud
Blud je je retrográdně řazené slovo k výrazu žalud.

2. V kategorii zábava si zkuste představit, co by to mohlo být.

Význam slova žalud – blud – obluda je možné najít v odkazu, pokud neznáte jejich význam
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=%C5%BEalud

žalud

  1. plod dubu
  2. anat. zakončení pyje n. poštěváčku
  3. co žalud připomíná

blud = mylný názor, omyl, chyba.
Ve vztahu k žaludu – něco, co se povídá o žaludu, může být blud, omyl atd..

Obluda = tvor budící vzhledem děs, odpor, příšera, nestvůra, netvor.

Takže žalud nemůže být obluda, protože to není tvor.