zvonisek

Co je to ,,migrující neorealismus"?

Co je neorealismus vím, ale ten přívlastek si nějak nemohu odůvodnit.

Nejlepší odpověď
annas

Význam slova migrovat znáte – – stěhování zvířat, lidí, také přenos genů.

Myslím si, že to souvisí s tím, že se objevují neherci, hrají často sami sebe třeba migranti, takže řeší se otázka migrace,, vliv neoralistického dědictví, přítomnost nerpofesionála na festivalech, kde se stává jakousi „hvězdnou atrakcí“, předmětem zvědavosti a značkou autentičnosti pro diváky ve filmu.

V letech 2016 a 2017 byly italskými filmy nominovanými na Oscara za nejlepší cizojazyčný film dokumentární film Fuocoammare / Fire at Sea (Gianfranco Rosi) a docudrama / celovečerní film A Ciambra / The Ciambra (Jonas Carpignano). Navzdory skutečnosti, že Akademie nakonec nevybrala oficiálního kandidáta,, mezinárodní cesta/dráha odhaluje mechanismy, jejichž zásluhou získávají legitimitu italské filmy bez známých režisérů, a roli, kterou v tomto procesu hraje neorealismus.

Pro pochopení viz odkaz

https://www.i­taliancinema.it/the-non-professional-in-the-reception-of-italian-cinema-abroad/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.