M_Petr_M

Chtěli byste žít posmrtný život?

Nejlepší odpověď
redy

Ne, žiju si tenhle a jsem spokojena .-)

Další odpovědi
quentos

Proč ne, mám snad umřít navždy? Nevěřím, že by tento život byl můj první a jediný.

annas

Otázka, podobná těm, které se zde pravidelně opakují.

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela, protože existuje několik možností, zmiňuje filozofie, náboženství, esoterika, psychologie atd.

Filozofie – někteří věří, že se po fyzické smrti znova narodí jako jiní lidé a budou žít jiný život, že se reinkarnuje jejich duše do „cizího“ těla.

Křesťané věří v nebe a peklo, či v nebe, peklo a očistec. Další předpokládají, že po smrti budou žít šťastný život. Ale kde?

A jiní uvádějí, že žádný z nás neví, co nás po smrti čeká, jak bude posmrtný život vypadat.

To si myslím já. I když se mně občas zdá, že jsem se s některým člověkem zřejmě setkala v minulosti. Těžko se pocity či důvody vysvětlují. Možná déjà vu.

Ať už je to tak, víme, že odejdeme, pokud se znova „objevíme“, už to bude někdo jiný.

Myslím si, že až nám svíčka dohoří, že se ponoříme do bezesného spánku, z něhož se neprobudíme.

Drap

Určitě ne. Tento mě bohatě stačí.

Rokio

Samozřejmě. Je to rozhodně lepší než kdyby nás po smrti čekala nicota. Mám na mysli stav podobný hluboké narkóze.

Na druhou stranu reinkarnovat se po smrti do jiného člověka také není k zahození. Je to výhoda pro ty, kteří neví, jestli budou mít vůbec dobrý posmrtný život a pro lidi, kteří se dopustili mnoha hříchů.

Jisté ale je, že nejlepší, co můžeme udělat, je chovat se dobře k jiným lidem a k přírodě, protože tak můžeme ve stáří umřít s čistým svědomím.