dust8

Bylo by zdravější při nachlazení ohřívat pivo a dávat do něj med a citrón?

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Nevím, ale určitě není vhodné pít pivo studené vytažené přímo z ledničky. Vzpomínám si na staré filmy i literaturu, že zřejmě do poloviny 20. století, se pivo ohřívalo. Platí i dnes, jak je možné přečíst v odkazu

V Evropě někteří lidé upřednostňují zařízení, které přivede jejich pivo na optimální teplotu: ohřívač piva.

https://cs.drink-drink.ru/pochemu-zhiteli-evropy-podogrevayut-svoe-pivo-s-pomoshhyu-bierwarmer/

Med a citron bych raději přidala do šípkového nebo zázvorového čaje.
Proti nachlazení je i výborná meduňka. YV lékárně vám určitě poradí další prostředky. .

Další odpovědi
quentos

Ne, protože...

… není třeba, stačí nechat chvíli (10–15 min.) odstát. Bál bych se, že to nepřežijí cenné látky (vitamíny, minerály a spol.), jichž je plné (i proto do něj netřeba nic přidávat). Na nachlazení je pivo výborný lék i tak (ale jen pokud se vypijí maximálně dvě denně a nekombinují se s žádným jiným alkoholem, a to týž den ani s odstupem).