paul1

Bylo by vhodné udělat očkování proti covid-19 „dobrovolně povinné“?

Za starých časů to fungovalo. Dobrovolně jsme chodili k volbám, do průvodu na 1.máje, i do lampionového k VŘSR. Bylo to dobrovolné, ale účast byla kontrolovaná. To samé bylo u dobrovolného odběru stranického tisku, nebo při dobrovolné účasti na veřejných stranických schůzích, schůzích ROH, různých školeních, nebo uzavírání soc. závazků. Nic nebylo povinné, ale tzv. „dobrovolně povinné“ a fungovalo to, účast stále okolo 99,99%.
Zaočkovanost je někde okolo 50% a to je podle odborníků málo a stále se trvá na dobrovolnosti, co je v pořádku. Některé státy už zavádí povinné očkování u některých profesí, kde by mohlo dojít k ohrození zdraví klientů-pacientů, např. u ošetřovatelů v domovech seniorů, nebo u zdravotnického perzonálu v nemocnicích a na klinikách a bude do to podle předpovědí časem rozšiřovat i na jiné profese.

Nejlepší odpověď
anonym

Však oni už něco vymyslí na nás neočkované.V Číně budou hledat inspiraci,páni demokrati.Očkováním to teprve začíná.

Další odpovědi
Dochy

Ne, nebylo. Snad jednou naši představitelé řekli, že bude očkování dobrovolné, tak to nemohou změnit. Mohou vysvětlovat, agitovat. Co se nátlaku týče, v některých ohledech mi připadá už teď za hranou.

elkon

Ten, komu jde o jeho zdraví, nepotřebuje v tomto směru rozkazy.

Kepler

V Moskvě nařídili povinné očkování dokonce i u pracovníků ve službách. Takže udělat něco povinné je někdy na místě. Nařídit ale něco plošně by bylo možné snad jen v totalitních režimech. Dnes, když se řekne, že je něco dobrovolné, tak to dobrovolné opravdu je. Stát přenechává odpovědnost na občanech a tím si myje ruce. Přece jenom tady existuje určité malé riziko vedlejších následků nebo dokonce úmrtí. Běžný ovčan si ale neuvědomuje rozdíl v rizicích a raději zemře neočkovaný.

Pepa25

Ne! Nejsme v Rusku nebo Číně. Vzdělávání, výhody pro očkované, nevýhody pro neočkované atd. ano.

zjentek

To už se ovšem děje. Už se to děje, paule. 32 let po velvet revoluci a čecháček nepomřel, NIJAK se nepoučil… naopak, předal geny do nevinného mládí.

@Kepler: souhlas jen s tím státem. Tak například dobrovolná pomoc při ničivých přírodních neštěstích, tzv. solidarita. Zde stát funguje dobře.

aliendrone

Je to jen SÉMANTICKÁ hádanka o míře „dobrovolnosti“ (která ve skutečnosti NEDÁVÁ na výběr). Demokracii jsme přeci měli i za totáče, pamatuješ? Říkalo se tomu „demokratický centralismus“, ovšem o jeho reálném VÝZNAMU ve skutečnosti nepochyboval NIKDO! ;) :D :D

Zas a zase – buď dobrovolně půjdeš do družstva NEBO ti napaříme takové povinné odvody, že je nesplníš a pak tě vyvlastníme. Buď budeš volit KSČ nebo si poneseš důsledky. Atd., atd. – a to VŠECHNO DOBROVOLNĚ!

Je s podivem, kterak se zuřiví obhájci pravdy a lásky, „demokracie a jejích principů“ bohorovně dožadují TOTALITNÍCH praktik a vůbec jim to nepřijde divné. Buď se necháš očkovat a budeš mít výhody nebo ne a pak očekávej „znevýhodnění“. Jak píše ten který je – tímhle to začíná > zvýhodněním pro soudruhy a znevýhodněním pro „dobrovolně nesouhlasící“. Pak přijdou tvrdší postihy a nakonec HODNĚ TVRDÉ TRESTY, koncentráky, gulagy… však my už to ZNÁME: :(

V tomto případě je obzvláště pikantní fakt, že očkování (jeho prospěšnost a nutnost) je samo o sobě značně diskutabilní, což ovšem nijak neubírá „obhájcům“ na jejich přesvědčení, naopak. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Keplerův příspěvek je typický tim, co stále říkám: že se se zdravými lidmi vůbec nepočítá. Systém je nemůže nijak podojit, tak jim aspoň nařizuje testy. Aspoň něco, když už nezobou patáčky.:-)

zjentek

Elkon, abyste NÁS ZDRAVÉ a OD PŘÍRODY PŘÍRODNÍ vy „syntetičtí“ a věčně alergičtí jednou NECHTĚ NEZABILI!

Však víš jak, Rokio na přechodu to s přecházejícími i řidiči myslí taky dobře! (; (; (;

zjentek

Předal geny a dnes tady máme Kalousky, Zemany, Babiše, Piráty… Který soudný člověk by se s nimi bavil, natož je pak poslouchal?