annas

Z Vašeho odkazu vyplývá, že se daří postupně rozlištit, i když v nadoisu je „prý“.

Podle názorů jiných vypadají některé záznamy nepravděpodobné, ale těžko říct, kdo má pravdu. Snad se to dovíme.

Z jedné části byl natočený film, ale zapomněla jsem jeho název. Hledal se ztracený list.

Ještě před 2 roky bylo uvedené
" Milovníky záhad asi nepřesvědčí nic," myslí si historik alchymie Vladimír Karpenko a pokračuje: „Ale rozhodně mi nepřijde nepředstavitelné, že v případě Vojničova rukopisu může jít o podvrh, nebo třeba žert.“ Připomíná případ Christiana Rosenkreuze, mytického zakladatele řádu rozekruciánů, tedy organizace, která funguje dodnes. Rosenkreuz je přitom podle nejlepšího svědomí historiků jenom smyšlenou postavou. Tento „cimrmanovský“ příběh ze 17. století připomíná, že věci nejsou vždy tím, čím se zdají."

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/voj­nicuv-rukopis-0z7-/veda.aspx?c=A130701­_171454_veda_mla

Podívejte se do odkazu, kde je z rukopisu uvedena růžice.
„Možný a celkem pravděpodobný překlad Voynichova rukopisu“

http://zlatodej­.blog.cz/rubri­ka/rozety-86v
http://zlatodej­.blog.cz/1601/vo­ynich-manuscript-svetovi-odbornici-roury

Další odpovědi
zjentek

Těd na tom pracuje pí Irena Hanzíková. Osobně ji teda obdivuji, jenže, co když má třeba opravdu, ale opravdu bujnou fantazii?

Cenobita

Jakmile to vydá tak to budou analyzovat další odborníci, takže se dozvíme wocogo.

zjentek: uvidíme, zatím ji fandím, možná to opravdu rozluštila, třeba opravdu nikoho nenapadlo že je to staročesky

Ovšem může se stát, že prozradila hodně a někdo ji může předběhnout s vydáním a sebrat ji prvenství.