bauerlukin

Které muchomůrky se užívají k psychedelickým účelům?

Dobrý den, prý jsou muchomůrky pouzivany pro psychedelické účely. Akorat nevim jake muchomurky, jako, ty co rostou normálně v lese, nebo nejake specialni, co se pěstují? díky předem

Nejlepší odpověď
quentos

Skutečně to jsou ty muchomůrky, které rostou „normálně v lese“. Zejména muchomůrka červená. Ta totiž není zdaleka tak nebezpečná, jak se nám snaží podsouvat lidová tvořivost (je jedovatá jen mírně), ale zároveň má dost jedu na to, aby vyvolávala takovéto účinky.