plebs

Jak zjistit, ze kterých států pochází směs, z níž je vyroben květový med?

Na etiketu, květový med výrobce Spíšská Nová Ves SR vyrobeno ze směsí ze států EU a států mimo EU.

Nejlepší odpověď
zjentek

Perfektní formulace otázky, stručná a jasná! Doufám jí Quentos nenasadí korunu.

Jinak já jsem na to nepřišel ale med vyrobený v EU by PRÝ měly ty medy bejt zúžený na Evropu jenže co když vyrobený znamená plněný? Pak jim věřit, nevěřit? To sem mohli dotáhnout z jiných světů anebo to svinstvo sem mohli klidně přitáhnout invazivní včely.

Další odpovědi
Viktorie II.

Nezjistitelné, ale možná to je vyrobené v Číně.

Pepa25

Logicky nelze. Regulace požaduje pouze uvést původ EU / mimo EU. No a pokud jde o směs obou možností, tak může být odkukoliv.
P.S. Med se nekupuje v Kauflandu, ale od včelaře …

quentos

Směs států a směs ZE států není totéž. Pokus o vtip se tudíž nepovedl.

plebs

Guentos hluboce se omlouvám není psáno na obalu ze států, ale je tam SMĚS ze zemí EU a mimo EU.
Pepa 25 ani nevzrušuje případná kvalita z rudé Číny, ovšem správně by mělo být uvedeno na př. 51% bylo vyrobeno v EU a 49% vyrobeno mimo EU, výrobce směsi Medas Spíšská Nová Ves Sk poté jako občan EU bych byl velmi spokojen.
Doufám, že zástupci ČR v Bruselu uvedené navrhnou poněvadž rum, pomazánkové máslo i tvarůžky ihned když mají lepší název lépe chutnají.