Jak asi dlouho vydrží impregnace u materiálů k tomu použitelných?

Co tu délku doby ovlivňuje?
Čím větší vrstv, tak tím větší a delší účinost, či to naopak sníží její kvalitu?

Odpovědi
Cenobita

Trvání impregnace vydrží tak dlouho, dokud se nemusí princip impregnace konfrontovat z působením onoho agresivního prostředí. Tedy pokud bude stále pršet a látka bude impregnovaná proti vodě, tak se impregnace vyplaví tím rychleji, čím déle bude ve styku s vodou, pokud pršet nebude, impregnace vydrží déle.