Čecho_slovák

Co znamená, když někdo řekne „objela mne smrt“?

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

U nás se tak říká, že pokud vám naskočí husina na pažích, tak vás obšoustla/obje­la smrt.

Další odpovědi
elkon

Správně se říká „sáhla na mě smrt“. Používá se to ve chvíli, kdy člověk zažije něco, že se z toho okamžitě zpotí, nebo, se také říká „vyrazilo mě to dech“, třeba viděl na vlastní oči něco tragického a pod.

quentos

To znamená, že dotyčný buď neumí česky nebo ten idiom blbě odposlouchal. Normální člověk řekne, že ho OBJALA, případně (ještě běžněji) na něj sáhla.